Pakiet narzędzi i usług AMLNet "Hitem Roku 2022"

{[description]}

Pakiet narzędzi i usług AMLNet "Hitem Roku 2022"

Pakiet narzędzi i usług AMLNet otrzymał nagrodę główną „Hit Roku 2022” oraz wyróżnienie „Rekomendacja” w kategorii bankowość, w konkursie Techno Biznes 2022 organizowanym przez redakcję Gazety Bankowej.

AMLNet został nagrodzony przez jury konkursowe, za znacznie zwiększenie skuteczności w wykrywaniu na bieżąco podejrzanych transakcji bankowych, mogących służyć w praniu pieniędzy lub finansowaniu terroryzmu. Doceniono również, że rozwiązanie współpracuje z Centralnym Rejestrem Beneficjentów Rzeczywistych i automatycznie blokuje te transakcję przeprowadzane przez klientów banku, które są wytypowane przez system, jako podejrzane. Udaremnia to wprowadzenie do obrotu finansowego, środków pochodzących z nielegalnych i nieujawnionych źródeł.

 

Kapituła konkursu pod przewodnictwem profesora Adama Glapińskiego, uznała, że AMLNet, znacznie poprawia bezpieczeństwo procesów bankowych, podnosi jakość obsługi klienta oferowanej przez bank oraz pomaga w zwalczaniu cyberprzestępczości. Jury konkursu, składało się z najważniejszych postaci świata nauki oraz bankowości a wręczenie nagród miało miejsce 28 czerwca podczas uroczystej Gali Techno Biznes w Warszawie. Patronat honorowy nad konkursem objęły Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Rozwoju Technologii oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Dziękujemy Kapitule za nagrodę i gratulujemy pozostałym nagrodzonym!

Czytaj więcej na: FacebookLinkedin